Strona główna >> PHILIPS >> 20TA1000/93 Instrukcja Obsługi
 0 szt. w koszyku
PHILIPS 20TA1000/93
Instrukcja Obsługi
  • Plik do pobrania
  • Format PDF
  • Kompletna instrukcja
  • Język: English, Chinese Simplified
Opis PHILIPS 20TA1000/93 Instrukcja Obsługi
Instrukcja jest dostępna w następujących językach: English, Chinese Simplified
Tekstowy podgląd strony 12 (kliknij aby zobaczyć)
INSTALLING LCD TV ON THE WALL
Vesa Complied Mounting
20� : 100x100 mm
Easy wall mounting
20� :190 mm
WARNING !
* Read all instructions carefully before mounting! * Correct assembly is essential.The maximum allowed wight of the LCD Display is 8.5 kg / 18.7 lbs (20�). * The assembly materials (not supplied) are only suitable for attachment to solid wood, brick or concrete walls. * For wood walls: Drill each hole 3.6 mm in diameter and 20 mm in depth. * To avoid possible injury, do not mount it above a sofa or bed. The manufacturer accepts no liability for improper installations or installations not performed in accordance with these instructions. 12