Strona główna >> INFINITY >> INTRELUDEIL100S Instrukcja Obsługi
 0 szt. w koszyku
INFINITY INTRELUDEIL100S
Instrukcja Obsługi
  • Język: English
Opis INFINITY INTRELUDEIL100S Instrukcja Obsługi
Instrukcja jest dostępna w następujących językach: English
Tekstowy podgląd strony 8 (kliknij aby zobaczyć)
OPERATION
Power On
Plug your subwoofer�s AC cord into a wall outlet. Do not use the outlets on the back of the receiver. Initially set the subwoofer�s Level Control Turn on your sub by pressing the power button panel. to the �O� position. on the rear reproduce some low-frequency sounds, set this control to a lower frequency setting, between 50Hz � 100Hz.This will concentrate the subwoofer�s efforts on the ultradeep bass sounds required by today�s films and music. If you are using smaller bookshelf speakers that do not extend to the lower bass frequencies, set the Low-Pass Frequency Adjustment Control to a higher setting, between 120Hz � 150Hz. Note: This control will have no effect if the Low-Pass Filter Switch is set to �Off.� If you have a Dolby Digital or DTS processor/receiver, the Low-Pass Frequency is set by the processor/receiver. Consult your owner�s manual to learn how to view or change this setting.