Strona główna >> INFINITY >> INTRELUDEIL25C Instrukcja Serwisowa
 0 szt. w koszyku
INFINITY INTRELUDEIL25C
Instrukcja Serwisowa
  • Zawiera schematy
  • Język: English
Opis INFINITY INTRELUDEIL25C Instrukcja Serwisowa
Instrukcja jest dostępna w następujących językach: English
Recenzje innych produktów
 ST-8077K TECHNICS Instrukcja Serwisowa by Adam Grążka;
...instruction is ok. ...instrukcja jest ok. Thanks/Dzięki
 T5 SANSUI Instrukcja Serwisowa by Adam Grążka;
Documentation made ​​available quickly and It is good quality. Thanks.
Tekstowy podgląd strony 1 (kliknij aby zobaczyć)
Technical Manual
Interlude IL25c
ACOUSTIC & ELECTRICAL SPECIFICATIONS: l Nominal Impedance: 89
l l l l
Max Amp Power Frequency Response Sensitivity: Crossover Frequency:
150 watts* 80 Hz - 22kHz (E3dB) 90dB (2.83V @ 1 meter) 2200Hz; 24dB/octave
AURAL SWEEP TEST SPECIFICATIONS: l System Aural Sweep Test 6.0V Input 80 Hz to 22 kHz l L.F. Aural Sweep Test 5.0V Input 80 Hz to 3 kHz l H.F. Aural Sweep Test 2.83V Input 2 kHz to 22 kHz PHYSICAL SPECIFICATIONS: l Enclosure dimensions:
l
SYSTEM COMPONENTS: Cabinet l
l l
IL25c (Not for Sale)
Weight
7-1/2� x 20-1/2� x 7-1/2� (19.1cm x 52.1cm x 19.1cm) 20 lbs (9.1 kg) each
335838-001 (2)5-1/4� (133mm) C.M.M.D., WARRANTY: shielded (335764-001) l Refer to Warranty Statement packed with each product. 9.89 E10% 1� (25mm) C.M.M.D., shielded (335225-003) 3.5 ohms E10% 336024-001 * The maximum recommended amplifier power rating will ensure proper system headroom to allow for occasional peaks. We do not recommend sustained operation at these maximum power levels.
l
PACKING
WIRING DIAGRAM
HIGH FREQUENCY TRANSDUCER 335225-003
MIDBASS FREQUENCY TRANSDUCER YEL/BLK 335764-001
GRN
GRN
NETWORK, IL25C 336024-001
IL25C SCHEMATIC
+IN
L1 1.10mH C1 20.0 F 100V
+ L.F. +
00162
GRN/BLK GRN/BLK
L.F. -
-IN
R1 1.30 ohm 10W C2 3.0 F 100V
C3 28.0 F 100V
YEL
L2 0.33mH