Strona główna >> PANASONIC >> CT13R18B Instrukcja Obsługi
 0 szt. w koszyku
PANASONIC CT13R18B
Instrukcja Obsługi
  • Język: English
Opis PANASONIC CT13R18B Instrukcja Obsługi
Instrukcja jest dostępna w następujących językach: English
Tekstowy podgląd strony 4 (kliknij aby zobaczyć)
TO MEMORIZE CHANNELS
CONNECTION TO OTHER EQUIPMENT
PICTURE EXIT TIMER
TV/CATV SELECTION
1 2 3
Press ACTION and press ACTION.
to select the SET UP mode, then press
. Then press or
NOTE: TV/VIDEO only exists in the remote control.
LOCK
SET UP
Press w to select MODE mode and then press
TV/AV SELECTION
SET UP LANGUAGE/IDIOMA/LANGUE MODE : TV CABLE AUTO PROGRAM MANUAL PROGRAM CC : OFF / / /ACTION
to select the TV or CABLE mode, then press ACTION. Press ACTION twice.
AUX
NOTE: Contact your cable company to determine the type of cable system used in your area.
TV GAME
AUTOMATIC CHANNEL MEMORY
Front of TV
CHANNEL VIDEO IN AUDIO IN
1 2 3
Press ACTION and press ACTION.
SET UP LANGUAGE / IDIOMA / LANGUE MODE : CABLE
AUTO PROGRAM MANUAL PROGRAM
(not supplied) 1. To connect the TV to a VCR VCR Front of TV
CHANNEL VIDEO IN AUDIO IN
CC / /
: OFF / ACTION
MANUAL CHANNEL MEMORY
SET UP
To Audio/ Video OUT VIDEO (not supplied)
AUDIO
(not supplied)
LANGUAGE / IDIOMA / LANGUE MODE CC : CABLE AUTO PROGRAM
TROUBLESHOOTING GUIDE
MANUAL PROGRAM
: OFF
/
/
/ ACTION
SYMPTOMS
ADD CH 012
POSSIBLE SOLUTIONS
or
TV does not operate Poor sound or No sound
Poor picture or No picture
Poor reception on some channels
5
Press ACTION three times.
Poor color or no color
SETTING TIMER
You can set the TV to turn off after a preset amount time.
Press ACTION and press ACTION. Press and then press
to select the TIMER mode, then press
TIMER SLEEP : 10
Picture wobbles or drifts
or
to select desired time, then press
/ / ACTION
ADJUSTING PICTURE
You can adjust the settings for color, sharpness, contrast, brightness and tint.
TV shuts off Cannot see closed caption
Display is not shown in your language
to adjust the setting.
SPECIFICATIONS
AC Power Input: AC Power Consumption: Chassis Construction: Picture Tube: Horizontal resolution: Audio Power Output Rating: Speaker: Tuner Type: Remote Control: Receiving Channels: 120V, 60Hz 54 Watts IC Solid state 13" (measured diagonally) 260 lines 1.0 Watts 1-1/2"x2-1/2� Full Range, 8 ohm 181 Channel, Quartz PLL Frequency Synthesized Infrared, Direct Access, 2 x AA batteries (not supplied) VHF 2-13 UHF 14-69 CATV 1-125 75 Ohm (VHF/UHF/CATV) Coaxial Input Video: 1.0 Vp-p 75 ohm Audio: 300 mV, 47k ohm 14-1/8" (W) x 13-15/16" (D) x 13-1/4" (H) 20.9 Ibs